Ennakko julkaistaan ottelupäivänä klo 13.00.

Sisäänpääsy Helsingin Jäähalliin ma-to otteluihin alkaa tuntia ennen ottelun alkua.
Pe-la puolitoista tuntia ennen ottelun alkua.

2.mv 41 J. Myrenberg
53
N. Korkola
28
E. Koponen
70
E. Saari
16
C. Ford
15
J. Hayhurst
1
M. Herpin
2.mv 41 J. Myrenberg
36
E. Ruusu
18
V. Sandvik
26
A. Sustr
29
L. Boudon
92
J. Olofsson
1
M. Herpin
2.mv 41 J. Myrenberg
93
A. Kärki
96
J. Frilander
27
B. Hodass
10
T. Olsen
20
J. Addamo
1
M. Herpin
2.mv 41 J. Myrenberg
40
A. Lintuniemi
34
V. Ahonen
6
S. Soini
57
A. Chrons
11
B. Horvath
1
M. Herpin

Tapahtumat

Live
Ladataan...
Rangaistusminuutit
4
 
4
 
Laukaukset
41
 
42
 
Torjunnat
16
 
19
 
Aloitus­voitot
22
 
18
 
Kiekon­hallinta %
48.5
 
51.5
 
Yv-maalit
0
 
1
 
  Rangaistus­minuutit Laukaukset Torjunnat Aloitus­voitot Kiekon­hallinta % Yv-maalit
4
 
41
 
16
 
22
 
48.5
 
0
 
4
 
42
 
19
 
18
 
51.5
 
1
 

Pyötäkirja

# Hyökkääjät M S P R +/- Aika YV AV VM L L% A A% Matka
21Jori Lehterä0000018.40001--964.294169
81Iiro Pakarinen0000-214.50002--2403303
19Ottoville Leppänen0000-210.90001--02638
93Lassi Vanhatalo0000-214.60000--03380
71Daniel Mäkiaho00001180002--04336
88Niko Huuhtanen2020017.7000366.703963
72Eetu Liukas2020119.600054004270
42Lauri Sinivuori0000-18.60000--02368
12Atte Joki000009.80000--3752487
18Anttoni Uronen0000-110.40002--2402868
43Vincent Marleau0000020.60002--04682
77Jake Leschyshyn0110018.20003--6504244
# Puolustajat M S P R +/- Aika YV AV VM L L% A A% Matka
11Ilari Melart0110-116.80002--02797
90Saku Salmela000007.40001--01630
67Kasper Puutio0000-2200008--04386
83David Nemecek0000-317.20005--03954
25Linus Nässen0110024.60001--05144
28Lukas Pilö0222022.50003--04869
# Maalivahdit TO PM T% M S P R Aika
60Hugo Alnefelt16672.73000058.9
31Tim Juel000000--
# Hyökkääjät M S P R +/- Aika YV AV VM L L% A A% Matka
18Viljam Sandvik0000015.20001--03619.34
34Verneri Ahonen1010211.7000110002840.51
28Elias Koponen0220-215.20001--03232.24
57Aaro Chrons101037.90011100133.332108.71
96Jiro Frilander0330114.70001--03300.46
11Bence Horvath123049.2000110002309.67
10Thomas Olsen0110016.10001--03558.94
16Connor Ford0000-117.90002--6504119.53
20Justin Addamo1010017.10001100642.863982.26
29Louis Boudon0000019.50001--545.454173.47
92Jesper Olofsson1010117.2000616.703910.84
15Jacob Hayhurst1010-217.1100714.303815.88
# Puolustajat M S P R +/- Aika YV AV VM L L% A A% Matka
36Elias Ruusu0110015.40001--02948.86
53Niko Korkola1120218.4000333.303978.03
93Arttu Kärki0110-210.60001--02448.96
70Eemeli Saari0002217.30004--03582.39
27Bogdans Hodass0110-113.80003--02907.55
26Andrej Sustr0112124.20003--04575.1
# Maalivahdit TO PM T% M S P R Aika
1Matthieu Herpin19482.61000060
41Jesper Myrenberg000000--

Alumnien tähdet

HIFK menetti pisteet päätöserässä

HIFK – Jukuri 4–7 (1-1, 2-2, 1-4)

HIFK ja Jukurit iskivät yhteen viikon pelitauon jälkeen. Nordiksen yleisö sai todistaa maalirikkaan keskiviikkoillan Stadissa, kun joukkueet mättivät yhteensä 11 maalia 60 minuuttiin. Kolmanteen erään lähdettiin tasalukemista 3-3 ja matsin ratkaisu nähtiin 12 viimeisen minuutin aikana, johon lyötiin neljä maalia. Jukurit vastasi kolmesta erän lopun maalista ja korjasi sarjapisteet loppulukemin 7–4.

HIFK:n pistemiehet:

Eetu Liukas 2+0=2
Niko Huuhtanen 2+0=2
Lukas Pilö 0+2=2
Jake Leschyshyn 0+1=1
Linus Nässen 0+1=1
Ilari Melart 0+1=1

Ottelukooste

Lehdistötilaisuus

Lehdistötilaisuudesta ei saatu ehjää tallennetta teknisten ongelmien vuoksi.