logologo
HIFKÄssät
ke 29.01.2025 klo 18:30

TIEDOTE: hREDS ja HIFK-Hockey laajentavat liiketoimintaa NFT-tuotteisiin

Oy HIFK-Hockey Ab ja yhtiön osaomistama esports-organisaatio hREDS laajentavat toimintaansa virtuaalisiin keräilytuotteisiin. Ensimmäiset NFT-tuotteet on tänään asetettu myyntiin Opensea-kauppapaikalle.

NFT (non-fungible token) on lohkoketjuteknologiaan perustuva digitaalinen keräilyesine, joita tuotetaan myyntiin rajallinen määrä ja joista käydään kauppaa krypto-valuutoilla.

hREDSin ensimmäinen NFT on organisaation NHL21-joukkueen superlahjakkuuden ”NikkeDanglesin” keräilykortti. HIFK-Hockey asetti myyntiin Anton Lundellin keräilykortin ja muistokortin Anton ja Jan Lundellin yhteisestä ottelusta tammikuussa 2020. Kaikki kolme ovat uniikkeja keräilytuotteita.

Ensimmäisten NFT-keräilykorttien hintoihin sisältyy kausikortti HIFK-Hockeyn kotiotteluihin kaudelle 2021–2022.

Tutustu hREDSin ja HIFK:n NFT-kokoelmaan tässä osoitteessa!

Jos NFT:t eivät ole tuttuja, voit tutustua aiheeseen esimerkiksi tässä osoitteessa.

GIGANTTI OTTELUSTUDIO: Duuni on jo tehty aikaisemmin

Tänään Nordiksella on luvassa kiekkoviihdettä parhaimmillaan, kun HIFK ja Ilves hyppäävät kaukaloon taistelemaan sarjapisteistä. Kärkikamppailu vihelletään käyntiin kello 17.00. Ovet avautuvat puolitoista tuntia aiemmin.

Näytä kaikki uutiset